Statystyki

Zasady gry w Bingo

WstępBingo jest grą, w której zadaniem graczy jest zakreślanie losowo wyczytywanych liczb na planszach, które w ostatecznej fazie rozgrywki będą tworzyć wzory lub linie. Jej nazwa pochodzi od przeinaczonego angielskiego słowa bean, oznaczającego fasolę, która służyła niegdyś do zakrywania wyczytanych liczb na planszy

Rodzaje plansz w Bingo


  • Bingo75 – rozmiar 5x5, zawiera kombinację liczb od 1 do 75
  • Bingo90 – rozmiar 3x9, zawiera kombinację liczb od 1 do 90


Opis rozgrywkiKażdy gracz otrzymuje planszę, na której znajduje się kombinacja liczb oraz pól pustych. Jeśli gracz ma taką chęć, to może zakupić więcej plansz, co automatycznie zwiększa jego szanse na zwycięstwo – każda plansza będzie mieć inną kombinację liczb.


Prowadzący rozgrywkę (używa się również słowa caller) wyczytuje kolejno wylosowane numery. Zadaniem graczy, jest zakreślanie tych liczb, które zostają wyczytane. Losowanie takie trwa dopóki jeden z graczy nie poinformuje o utworzeniu wzoru lub linii na swojej planszy, deklarując to okrzykiem "bingo" (lub odpowiednim sygnałem w wersjach internetowych gry). Ułożenie żądanego wzoru jest podstawowym warunkiem zwycięstwa. Gracz może zakreślać liczby na więcej niż jednej planszy, zwiększa to prawdopodobieństwo szybszego uzyskania szukanego wzoru.

W zależności od gry, wzór będzie pokazany w widocznym miejscu. Na większości internetowych rozgrywek Bingo, wymaganym wzorem będzie linia, 2 linie i ostatecznie cała plansza. Wobec tego, może się zdarzyć sytuacja, gdzie wygraną otrzymają 3 osoby – pierwsza utworzy linię, druga 2 linie, a trzecia wzór.


Inne uwagiPowyższy opis rozgrywki dotyczy ogólnych zasad gry w Bingo, lecz jej mechanizm może się nieznacznie różnić w zależności od portalu internetowego. Dokładne opisy interfejsu danej gry, znajdują się na każdym portalu oferującym grę w Bingo. Generalne zasady gry są do siebie bardzo zbliżone, więc gracze nie powinni mieć problemu z opanowaniem zasad, bez względu na odmianę tej gry.