Statystyki

Co to znaczy jackpot?

Bardzo często spotykanym słowem w świecie hazardu jest „jackpot”, jednakże nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę z jego znaczenia. Wobec tego, warto wyjaśnić wszystkim zainteresowanym dokładne tego słowa, gdyż niesie ono ze sobą bardzo ciekawą wiadomość, jaką są zazwyczaj duże pieniądze.

Jackpot to nic innego, jak dodatkowa pula pieniędzy do zgarnięcia w danej grze hazardowej. Bardzo często można je spotkać przy automatach wrzutowych typu jednoręki bandyta. Mechanizm jackpota działa na zasadzie „zrzutki” części pieniędzy, jakie są wrzucane do maszyn hazardowych. Kilkanaście (lub więcej) automatów jest połączonych w swoistą sieć, w której każda maszyna oddaje część wrzuconych przez gracza pieniędzy do wspólnej puli. Już bardzo łatwo można zauważyć pewną zależność – im więcej użytkowanych automatów połączonych w sieci, tym szybciej będzie rosnąć jackpot.

Taką dodatkową pulę pieniędzy zgarnia ten gracz, któremu uda się wylosować unikatową kombinację na swojej maszynie. Bardzo często zdarza się, że największe szanse na trafienie jackpota mają gracze, którzy wrzucają najwięcej pieniędzy do swojej maszyny – istnieją specjalne algorytmy, jakie o tym decydują. Po zgarnięciu jackpota, jego kwota wraca zazwyczaj do ustalonej wartości początkowej, po czym zabawa rozpoczyna się od nowa. W większości kasyn istnieje specjalna tablica, na której wyświetlana jest aktualna wartość tej dodatkowej puli pieniędzy.

Mam nadzieję, że dosyć przystępnie wyjaśniliśmy mechanizm jackpota, który może bardzo wzbogacić szczęśliwego gracza. Wystarczy jedynie nieco szczęścia, aby móc stać się niekiedy posiadaczem ogromnej fortuny, gdyż jackpoty potrafią urosnąć do bardzo dużych wartości.